Rasy

Jak je to s rasami na kontinentu?

Všichni obyvatelé našeho kontinentu žijí pospolu v relativním míru a dlouhodobě bez větších roztržek. Je sice zaznamenáno několik pogromů například proti trpaslíkům, ale jde spíše o ojedinělé případy než o běžnou záležitost. Věří se, že byla každá rasa stvořena bohem, který na ni dohlíží a opatruje ji. Těmto bohům se říká Stvořitelé. Jižní náboženství však zahrnuje mnohem více bohů, kdy každý z nich vládne nad svým kouskem světa.

Lidé

Lidé vznikli jako kříženci elfů a trpaslíků, vlivem toho mají vlastnosti obou těchto ras. Trpasličí houževnatost a bojovnost a zároveň elfskou hrdost a krásu. Jde o nejběžnější rasu na kontinentu, v Helsii tvoří drtivou většinu populace.

Trpaslíci

Zarostlí, houževnatí a tvrdí válečníci. Legendy praví, že když je bohové stvořili, jejich jediný úkol bylo válčení a zabíjení. Časem se z nich ale vyvinula poměrně přívětivá stvoření, která si však nejdou daleko pro urážku.

Elfové

Nejkrásnější ze všech stvoření. Aspoň to si myslí každý elf, naopak lidé vám řeknou, že nejkrásnější ze všech jsou ženy z jižních kočovných kmenů. Elfové jsou téměř k nerozeznání od lidí, až na jejich hubenější postavy a špičaté uši. Jejich přirozená povaha je činí hrdými, ale také často zbytečně arogantními.

Goblini

Často opovrhovaná rasa. Narozdíl od ostatních obyvatel kontinentu mají zelenou, či hnědou kůži, špičaté uši a nosy a jsou malého vzrůstu. I ti nejvzrostlejší goblini stále působí jako děti. Navzdory jejich dětskému a rozpustilému vzhledu jde o poměrně inteligentní stvoření, která se často uplatňují v bankovnictví a bohužel také ve zlodějině. Goblini jsou od přírody vlastními pány a ze všeho nejvíce si cení své svobody, být ve službách nějakého pána je pro většinu z nich nemyslitelné. Goblini jsou nehratelná rasa, neboť se v Helsii vůbec nevyskytují.